Tekvir Suresi’nin Fazilet ve Sırları

 Tekvir Suresi’nin Fazilet ve Sırları

Tekvir Suresi’nin Fazilet ve Sırları

 • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Kim Tekvir suresini (vird olarak) okursa, (kıyamet’te amel defterlerinin açıldığı o günde) Allah onun ayıbını ifşa etmeyerek, onu rezil rüsva etmekten korur."(1)

Rivayet Edildi ki:

 • Müşküllerin halli için 7 defa okunur.
 • Allah’ü Teala, bu surenin okunduğu evi büyü, sihir, nazar ve hased gibi kötülüklerden korur. Hatta bir kimse herhangi bir evde veya bir yerde sihir ve büyü cinsinde nbir şey bulduğunu tahmin ediyorsa ve yerini bir türlü tespit edemiyorsa, bu niyetle Tekvir suresinin tamamı okunursa, Allah’u Teala saklı olan büyü veya sihrin yerini o kimseye bildirir.

  Ayrıca kendisine büyü yapıldığı tahmin edilen bir kimseye bu surenin tamamı oknursa, büyünün tesiri Allah’u Teala’nın izniyle kalkar.
  Bu sure okunurken her hususta yardımın Allah’u Teala’dan olduğu unutulmamalıdır.

 • Her kim bu sureyi yağmur yağdığı zaman okuyup dua ederse, duası kabu ledilir.
 • Bu sureyi gülsuyu üzerine okuyup, bununla ağrıyan göz mesh edilirse, bi-iznillah şifa olur.

Dipnot ve Kaynaklar

 1. Ebûl-Leys Semerkandî, Tefsirul-Kur’ân, 6/383; Kâdı Beyzâvî, Beyzâvi Tefsir (Envârut-Tenzîl ve Esrârut-Te’vil), 2/574

Ömer SEYHAN

1983 Muş doğumlu, Şubat 2007'den beri evli ve bir çocuk babasıdır. Belli dönem ve sürelerde Muş, Ankara, Bursa, Hatay, Adıyaman, Kütahya, İstanbul, Diyarbakır ve Eskişehir illerinde ikamet etmiş, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce bilmekte olup, halen Eskişehir'de yaşamaktadır.

Benzer Yazılar

4 Comments

 • Ifsa ederek yazmissiniz düzeltin ifşa etmeyerek yazacaksınız yanlışlık var orda

  • Evet biraz anlam karışıklığı olmuş sizin dediğiniz gibi yazıp virgül ile de ayırdık inşaallah.

   Teşekkrüler Allah’u Teala razı olsun.

 • Selamlar,
  Sihir ve buyunun etkisinin kaldirilmasi veya yerinin bildirilmesinde Tekvir suresinin bir okuma usulu varmi? Yoksa sadece bir kez okumak yeterlimidir? Tesekkur ederim. Aro.

  • bir büyünün yeri tespit edemiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey Tekvir suresini okumaktır. Bunun için saklı büyünün yerini bulmak amacıyla niyet edilerek tekvir suresi okunur,okumanın bitiminde Allah’a büyünün yerini size bildirmesi için dua edilir ve uykuya yatılır. Allah cc’nin izni ile saklı büyünün yeri rüyanızda bildirilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir