Kehf Suresinin Manevi Sırları

 Kehf Suresinin Manevi Sırları

Kehf Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler – Ashab-ı Kehf Suresi

Kehf Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler - Ashab-ı Kehf Suresi
Kehf Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler – Ashab-ı Kehf Suresi

Kehf Suresinin Esrarı ve Sırları Hakkında Rivayetler

 1. İstenmeyen bir insandan kurtulmak için Kehf suresinin 78. ayeti [Arapça Okunuşu: "Kâle hâzâ firâku Beynî ve Beynik"] bir kere Besmele ile beraber 1378 kere tekrar edilir ve o şahsın bulunduğu mekâna üflenir. (onlinekuran.net admin notu: Örnek vermek gerekirse O şahsın Ahlakının bulunduğunuz topluma kötü etkileri varsa veya zalim, ateist, din düşmanı vs. ise yapılabilir. Yoksa Din kardeşine bu şekilde yapılması doğru olmadığı gibi vebaldirde Unutma’yın ki Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. buna sizde dahilsiniz.)
 2. İbni Kuteybe (Rahimehullah) anlatıyor: "Gece kalkıp ibadet etmeyi seven bir zat vardı. Fakat istediği vakitte kalkmak ona zor geliyordu. Durumunu salihlerden birine anlattı ve yardım istedi. Kendisine yatağa yatarken Kehf suresinin 109. ayetini okumasını öğütledi. Adam kendisine tavsiye edilen bu ayetleri okuyunca, İstediği satte kalkabilme nimetine kavuştu.
 3. Her işe Besmele ile başlamak sünnet olduğu gibi, ayrıca Besmele ile beraber Kehf suresinin 10. ayetini okumakda sünnettir.[1]
  Arapça Okunuşu: [Bismillahir Rahmânir Râhim. Rabbenâ âtinâ min ledünke rahmeten ve heyyi’lenâ min emrinâ raşedâ.]
  Türkçe Meali: [Rahman ve Rahim Olan Allah’în Adıyla. Rabbimiz! Bize kendi katından rahmet ver ve işimizi rast getir.]
 4. Her meşru olan işe başlamadan önce Kehf Suresi 10. ve Taha Suresi, 25-26. ayetleri okunursa, Allah’u Teala’nın izni ile o işin sonu hayırlı olur.
 5. Her kim Kehf suresinin ilk beş ayetini yazıp bir su kabının içine koyar ve bir müddet beklettikten sonra evin dört köşesine serperse, Allah’u Teala o eve çok hayır ve bereket verir ve o evi çökmekten korur.

Dipnotlar

 1. İmam-ı Gazali, İhya, 1/335

Ömer SEYHAN

1983 Muş doğumlu, Şubat 2007'den beri evli ve bir çocuk babasıdır. Belli dönem ve sürelerde Muş, Ankara, Bursa, Hatay, Adıyaman, Kütahya, İstanbul, Diyarbakır ve Eskişehir illerinde ikamet etmiş, Kürtçe, Türkçe ve İngilizce bilmekte olup, halen Eskişehir'de yaşamaktadır.

Benzer Yazılar

6 Comments

 • simdi bir kimse müslümanim diyor ama hic bir farzi uygulamadigi gibi ibadet edenler onu rahatsiz ediyorsa bazende engel olmaya calisiyorsa bu zamanda bu kurallar islemez diyorsa bu kimseye bu ayeti okursak vebal altinda kalirmiyiz?? acil cevab lütfen önemli

  • o kişi size veya başkalarına zarar veriyorsa veya zulmü artık dayanılmaz bir hal aldıysa mazlum konumundaysanız Allah’a iltica etmek bakımından bu ayeti vesile kılarak denilen miktar kadar okuyabilir ve duanızı yaparsınız. Rabbim sizi ondan koruyacaktır.

 • bılgı almak fayda faydalanmak ıcın bılgı aktaran yol gosteren faydalı ısler ogreten ler ralbbım razı olsun sayılarını artırsın allah yardımcıları olsun resule komsu olsunlar

  • Ne güzel dua ettiniz Allah kabul eylesin. Ne diyelim bil mukabele muhterem. :)

   Vesselam

 • allah razı olsun arkadaslar sizlerden

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir