SURELERİN SIR VE FAZİLETLERİ
Anasayfa | Kuran Hakkında | Surelerdeki Sırlar | Tekvir Suresi’nin Fazilet ve Sırları
Tekvir Suresi'nin Fazilet ve Sırları
Tekvir Suresi'nin Fazilet ve Sırları

Tekvir Suresi’nin Fazilet ve Sırları

 • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Kim Tekvir suresini (vird olarak) okursa, (kıyamet’te amel defterlerinin açıldığı o günde) Allah onun ayıbını ifşa ederek rezil rüsva etmekten korur."(1)

Rivayet Edildi ki:

 • Müşküllerin halli için 7 defa okunur.
 • Allah’ü Teala, bu surenin okunduğu evi büyü, sihir, nazar ve hased gibi kötülüklerden korur. Hatta bir kimse herhangi bir evde veya bir yerde sihir ve büyü cinsinde nbir şey bulduğunu tahmin ediyorsa ve yerini bir türlü tespit edemiyorsa, bu niyetle Tekvir suresinin tamamı okunursa, Allah’u Teala saklı olan büyü veya sihrin yerini o kimseye bildirir.

  Ayrıca kendisine büyü yapıldığı tahmin edilen bir kimseye bu surenin tamamı oknursa, büyünün tesiri Allah’u Teala’nın izniyle kalkar.
  Bu sure okunurken her hususta yardımın Allah’u Teala’dan olduğu unutulmamalıdır.

 • Her kim bu sureyi yağmur yağdığı zaman okuyup dua ederse, duası kabu ledilir.
 • Bu sureyi gülsuyu üzerine okuyup, bununla ağrıyan göz mesh edilirse, bi-iznillah şifa olur.

Dipnot ve Kaynaklar

 1. Ebûl-Leys Semerkandî, Tefsirul-Kur’ân, 6/383; Kâdı Beyzâvî, Beyzâvi Tefsir (Envârut-Tenzîl ve Esrârut-Te’vil), 2/574

Kuran-ı Kerim ile ilgili bir önceki Abese Suresi'nin Fazilet ve Sırları başlıklı konuda Abese, Abese Suresi ve Abese Suresinin Fazileti hakkında bilgiler ve videolara yer verilmektedir.

2 yorum

 1. Selamlar,
  Sihir ve buyunun etkisinin kaldirilmasi veya yerinin bildirilmesinde Tekvir suresinin bir okuma usulu varmi? Yoksa sadece bir kez okumak yeterlimidir? Tesekkur ederim. Aro.

  • bir büyünün yeri tespit edemiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey Tekvir suresini okumaktır. Bunun için saklı büyünün yerini bulmak amacıyla niyet edilerek tekvir suresi okunur,okumanın bitiminde Allah’a büyünün yerini size bildirmesi için dua edilir ve uykuya yatılır. Allah cc’nin izni ile saklı büyünün yeri rüyanızda bildirilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İhlas Suresi'nin Fazilet ve Sırları

İhlas Suresi’nin Fazilet ve Sırları

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) yolculuğa çıktığı zaman şöyle buyururdu: “Sizden herhangi bir kimse bir gecede Kuran’ın üçte birini okumaktan aciz ...

Kevser Suresi'nin Fazilet ve Sırları

Kevser Suresi’nin Fazilet ve Sırları

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Kim Kevser suresini okursa, Allah’u Teala ona cennet nehirlerinden su içirir. Kulların her bir ...