X

Tâhâ Suresinin Fazilet ve Esrarı

Taha Suresinin Fazilet ve Sırları Hakkında Hadisi Şerif ve Rivayetler

Tâhâ Suresi’nin Fazilet ve Esrarı

 1. Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim Taha Suresini okumaya devam ederse, Kıyamet günü muhacir ve ensarın sevabı verilir." (1)

Tâhâ Suresi’nin Sırları Hakkında Rivayetler

 1. Her kim bu sureyi 21 kere okursa, bekarsa kısmeti açılır.
 2. Her kim sözlerinin anlaşılmasını, dili peltekse peltekliğinin gitmesini, göğsünün genişlemesini ve imtihan sırasında başarıluı olmak isterse, Taha Suresinin 25-28. ayetlerini çokça okusun. (ki bu ayetler Musa (a.s.)’în Allah’u Teala’ya (c.c.) yaptığı Duadır.)
 3. Bir türlü evlenmeye yanaşmayan veya evlenemeyen (kısmeti kapalı) çocuğunun evlenip hayırlı bir yuva kurmasını isteyen anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine, Taha suresinin ilk 12 ayetini 21 kere okuyup üflerse, Allah’u Teala’nın izni ile en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar.
 4. Siğil, çıban, sedef vb. gibi cilt rahatsızlıklarına karşı Taha suresinin 105-107 ayetleri bir kağıda yazılıp içinde menekşe yağı olan bir kabın içinde bekletir ve o cildin üzerine bu ayetler okunarak sürülürse, Allah’ın izni ile şifa olur.

Dipnotlar

 • Kadı Beyzavi, Beyzavi Tefsir (Envarut-Tenzil ve Esrarut-Te’vil), 2/63

Kuran-ı Kerim ile ilgili bir önceki Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları başlıklı konuda doğum, hamile ve korku hakkında bilgiler ve videolara yer verilmektedir.

Yorumlar

 • s.a hocam taha suresini sadece evlilik kısmeti yada hastalık sınav için midir mesela işkısmeti yada sıkıntılar ,rızık içinde okusak niyetlesek olurmu lütfen cvp yazarmısınız tşklr

  • Aleykum selam fatih34,

   Dilerseniz günde en az 1 kere vakıa suresini okumayı adet haline getirin. Bu sure okuyan için her türlü bereketin artması ve geçimin kolaylaşması için vesile olur.

 • Mrb oncekk yaziklarim.karisik oldu...duaya baslamadan once kac rekat namaz kilmaliyim hangi vakit olmali..her okumaya baslamadan once.naz.kilinmali mi

 • Başka bi sitede de bunun 7 gün süre boyunca her farz namazdan sonra 21 defa yazıyor biraz ağır geliyor ama çok şükür namazdan sonra okuyorum herseyin hayırlısını rabbim bilir O ol derse olur dualarımızın hayırlı şekilde kabul olması dileğiyle