Nahl Suresinin Fazilet ve Esrarları

 Nahl Suresinin Fazilet ve Esrarları

Nahl Suresinin Fazilet ve Esrarları

Nahl Suresinin Fazilet ve Esrarları
Nahl Suresinin Fazilet ve Esrarları

Nahl Suresinin Fazileti Hakkında Hadisi Şerifler

 1. Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim Nahl Suresini okumaya devam ederse, Allah’u Teala ona vermiş olduğu nimetlerden hesaba çekmez, ve vasiyyeti en güzel şekilde yazıp vefat etmiş kişiye verilen ecir gibi sevap verilir."(1)

Nahl Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler

 1. Fitne ve Fesadın kaldırılması için 10 defa okunur.
 2. Zulmeden kişinin helak olması için 100 kere okunur. (OnlineKuran.net Admin notu: Gerçekten zalim olduğuna eminseniz. yapınız lakin unutmayın ki bunu yaparsanız ahirette bir şey bırakmamış olursunuz. bu şekilde siz ahiretteki cezanın bu dünyada verilmesini istemiş olursunuz. Kul sabredip Allah’u Teala’dan rızasını ve ecrini beklemelidir. Unutmayın ki Allah’u Teala’dan gizli hiç bir iş ve kişi yoktur.)
 3. Her hangi bir ihtiyacın karşılanması için bu sure okunup dua edilirse, Bi-iznillah duası kabul olur.

Dipnotlar

 1. Kadı Beyzavi, Beyzavi Tefsir (Envarut-Tenzil ve Esrarut-Te’vil), 1/587

4 Comments

 • selamun aleyküm benim bir sorunum var karnımda kist çıktı o çıktı çıkalı metabolizmam bozuldu spor yapamaz oldum bu dertlerden kurtulmak için bir çok doktora gittim ama umurlarında değil ameliyatlık değilmiş ama beni rahatsız ediyor bunun için surelere başvurdum ama hangi sureyi okuyacağımı bilmiyorum şifa için 7 tane sure var onları okuyorum kiloda aldım vermek niyetiyle es Samed zikrini çekiyorum ama yereli gelmiyor gerçekten hangi sureleri okumalıyım ne yapmalıyım kararsız kaldım duhan suresi her istek için 3 defa deniyor onuda denedim ama hep birşeyler eksik hissediyorum acaba ne yapmalıyım sizin engün tecrübenizden faydalanmak isterim cevap bekliyorum saygılarımla

  • Esra Hanım, günde 68 defa Yâ Muhyi(Celle Celaluhu) zikrine devam ediniz. Bismillâhir rahmânir rahîm diyerek Şuara Suresi 77-78-79-80.ayetleri en az 3 defa okuyunuz ve ardından yine Bismillâhir rahmânir rahîm diyerek Enbiya Suresi 83-84. ayetlerini en az 3 defa okuyunuz. Daha sonra Hz.Eyyûb(A.S.)’un dediği gibi, “Ya Rabbim bana bir keder musibet etti. Şübhesiz ki Sen, merhametlilerin en merhametlisisin” diyerek Allah-u Tealaya niyazda bulununuz. “Yâ Erhamur Râhimîn” lafzını dua ederken aralarda söyleyiniz. Cenab-ı Allah, merhametlilerin en merhametlisidir.

  • nahl süresini okuyabilirsin çok önemli bir dua ancak şunu yapma 3 kere 5 kere gibi rakamlara baglı kalma esas olan hergun bir defa okumak ama hergün

 • arkadaşım beni NAHL süresini okurken rüyasında görmüş.Fakat ben kuran okumasını bilmiyorum .bunun fazileti nedir bilmek istemekteyim yardımcı olursanız mutlu olurum.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir