X

Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları

Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları Hakkında Hadisi Şerif ve Rivayetler

Meryem Suresi’nin Fazilet ve Esrarı

 1. Resulullah (Sallallahü Aleyhçi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim bu sureyi okursa, Zekeriyya, Yahya, İsa, Musa, Hârun, İbrahim, İshak, Yakup ve İsmail (Allah’ın selmâmı onların hepsinin üzerine olsun)’in peygamberliğine iman edenlerin sayısınca on sevap verilir." (1)

Meryem Suresi’nin Sırları Hakkında Rivayetler

 1. Bu Sure yazılır ve bir su içine konulur, daha sonra korkmuş bir kişiye içirilirse, Allah’ın izniyle korkusu gider.
 2. Bu sureyi 41 kere okuyan kimse fakirlikten kurtulur.
 3. Hamile kalamayıp düşük yapan kişiler için , Meryem suresinin 5-15. ayetleri yazılıp zemzem suyuna konulur, yazılar o suda silininceye kadar bekletilir ve o sudan bu ayetler okunarak içilirse Bi-iznillah murad gerçekleşir.
 4. Bir kadın hamile kalmak isterse, hayızdan yıkandığı zaman Meryem Suresi 19,21 ve 22. ayetleri ile Yasin Suresinin 82-83 ayeti kerimelerini yazar, zemzem suyunda yazılar çıkıncaya kadar bekletir ve o suyun şifa vereceğini Allah’ Teladan ümit ederek içerse, Allah’ın izni ile hamile kalır.
 5. Kolay doğum yapmak isteyen hamile bir kadının, bu sureyi çokça okuması ile bi-iznillah doğumu kolay geçer..

Dipnotlar

 • Ebu Suud Efendi, Ebu Suud Tefsiri (İrşadü Aklis-Selim), 5/284

Kuran-ı Kerim ile ilgili bir önceki Hac Suresinin Fazilet ve Sırları başlıklı konuda Hac, Hac Suresi ve Hac Suresinin Fazileti hakkında bilgiler ve videolara yer verilmektedir.

Yazı en son ne zaman güncellendi? : 23 Haziran 2017 05:38

Yorumlar (158)

 • Merhaba ben bişeyı anlamadım ayetlerı yazıp sadece suyamı atıp beklıycez 41 gün yoksa yazılar sılınınce hemen suyu içip 41 gün meryem süresını mı okuycaz anlamadım yukarda 41 gün meryem süresını okuyun demıyo ama yırumlarda hep oyle yazıyo

  • iki farklı uygulamadan bahsediliyor. isterseniz yazıp suda bekletip yazılar silinince (safran gibi bir malzeme ile yazılmak kaydı ile) içebilirsiniz. Ya da 41 gün okuyabilirsiniz iki farklı uygulamadan bahsediliyor.

 • Meryem suresinde ve Yasin suresinde belirtilen ayetleri safran mürekkebiyle yazdım kırmızı renkli bir mürekkep yazının kırmızılıkları gitti silindi ama sarı sarı çok az harfler belli oluyor şimdi silinmiş oluyor mu içmeli miyim o sarılıklar pek silinecek gibi durmuyor ne yapmalıyım

  • evet Zemzem olarak belirtilmişti bizim kaynak aldığımız kitapta

 • 7 yıldır çocuğum olmuyor doktor lar 2sefer ameliyat etti annican üroloji den doğum tokturuna çıkamadım ne yapmam lazım

  • Safran yenilebilecek bir şey kurşun kalem yenilebilecek bir şey değil,