SURELERİN SIR VE FAZİLETLERİ
Anasayfa | Kuran Hakkında | Surelerdeki Sırlar | Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları
Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları

Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları

Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları Hakkında Hadisi Şerif ve Rivayetler

Meryem Suresinin Fazilet ve Sırları Hakkında Hadisi Şerif ve Rivayetler

Meryem Suresi’nin Fazilet ve Esrarı

 1. Resulullah (Sallallahü Aleyhçi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim bu sureyi okursa, Zekeriyya, Yahya, İsa, Musa, Hârun, İbrahim, İshak, Yakup ve İsmail (Allah’ın selmâmı onların hepsinin üzerine olsun)’in peygamberliğine iman edenlerin sayısınca on sevap verilir." (1)

Meryem Suresi’nin Sırları Hakkında Rivayetler

 1. Bu Sure yazılır ve bir su içine konulur, daha sonra korkmuş bir kişiye içirilirse, Allah’ın izniyle korkusu gider.
 2. Bu sureyi 41 kere okuyan kimse fakirlikten kurtulur.
 3. Hamile kalamayıp düşük yapan kişiler için , Meryem suresinin 5-15. ayetleri yazılıp zemzem suyuna konulur, yazılar o suda silininceye kadar bekletilir ve o sudan bu ayetler okunarak içilirse Bi-iznillah murad gerçekleşir.
 4. Bir kadın hamile kalmak isterse, hayızdan yıkandığı zaman Meryem Suresi 19,21 ve 22. ayetleri ile Yasin Suresinin 82-83 ayeti kerimelerini yazar, zemzem suyunda yazılar çıkıncaya kadar bekletir ve o suyun şifa vereceğini Allah’ Teladan ümit ederek içerse, Allah’ın izni ile hamile kalır.
 5. Kolay doğum yapmak isteyen hamile bir kadının, bu sureyi çokça okuması ile bi-iznillah doğumu kolay geçer..

Dipnotlar

 • Ebu Suud Efendi, Ebu Suud Tefsiri (İrşadü Aklis-Selim), 5/284

Kuran-ı Kerim ile ilgili bir önceki Hac Suresinin Fazilet ve Sırları başlıklı konuda Hac, Hac Suresi ve Hac Suresinin Fazileti hakkında bilgiler ve videolara yer verilmektedir.

85 yorum

 1. mrh ben çocuk sahıbı olamıyorum daha önce tedavı gördum ama duşuk oldu şuan da da olmuyor bır bayan bıgun bana 41 gun boyunca meryem suresının okunmasını söyledı 2 rekat namazla ve kız olursa göbek ısmı meryem erkek olursa gobek ısmının ısa koyulması gerektıgını söyledı şımdı ben annemden 41 gece okumasını söyleyecegım pekı şunu sormak ıstıyorum once ıkı rekat namaz kılıp her aksam aynı şekılde mı meryem suresının okunması gerekıyor

  • size tarif edilen o yönde ise evet! o şekilde yapmalısınız. Ancak göbek isim konusunda öyle bir gereklilik olmaması gerekiyor, Çocuğun ebeveyni üzerindeki haklarından biride ismi’dir.

   Allah’u teala size hayırlı takvalı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin, Amin

   Bol bol dua edin sadaka verin, sadaka vermek gerçekten bir çok sıkıntının defi için önemlidir. (Ancak Allah rızası için verilmelidir)

   Selam ve Dua ile

 2. bende sizden başka bir süre için bilgi almak istiyorum benim 2 kızım var neyin olmasa o isteniyor ama şuda gerçek oğlan coçuğunu yeri bu toplumda daha farklı benimde kalbimden geçen önce sağlıklı ve hayırlı evlat olması sitelerde gezerken yusuf süresini yazıp üzerinde taşırsan oğlun olurmuş diye yazı okudum sizce nekadar doğru bana yardımcı olur musunuz

  • çocuğun cinsiyeti Allah’u teala’nın takdiridir. Rabbim’in yeryüzüne göndereceği kulları belli dir kimin hangi aileden ne zaman hangi saatte doğacağı gibi, Allah’u tealadan bu yüzden hayırlısını istiyoruz çünkü bizim karar verme gibi bir yetkimiz yok. Yani kız çocuk istiyorum yada erkek çocuk istiyorum diyerek o çocuklara sahip olamıyoruz. Ancak Rabbim erkek çocuk istiyorsanız çok dua etmeniz neticesinde bunu size nasip eder (Ya bu Dünyada Ya da Cennette nasip eder). Ben hangi surenin erkek çocuk olması için okunması gerektiğini bilmiyorum.

   Yalnız Yusuf suresinin, anne karnındaki çocuğun güzel yüzlü, halim, selim, insanlar arasında sevilen biri olması için okunduğunu biliyorum. Allah’u teala hakkınızda erkek çocuk hayırlı ise (Hem dünya hem ahiret) size tez zamanda nasip etsin dediğim gibi neyin hayırlı olduğunu bilmiyoruz siz dua etmekten vazgeçmeyin.

   Selam ve Dua ile

 3. Merhaba ben internette 41 gün okunan meryem suresi ile çocuk sahibi olunacağını okudum ve geçen hafta perşembe den beri her akşam okuyorum. tesadüfen sitenize rastladım ben sureyi okumaya başlamadan niyet ederek başladım ne suya üflledim nede sureye başlamadan namaz kıldım. bu günden itibaren bana ne önerirsiniz. aynen devam edip, sonun da mı kılayım namazı yada herhangi bir şey yapmayıp, 41 günü tamamlamalı mıyım ? 1 sene oldu hamile kalamadım yaşım 26 5 vakit namazımı kılarım çalışıyorum kuran kursuna gittim geçen kış Allaha şükür okuyabiliyorum fakat yanlış okur muyum diye tereddütlerim oluyorum Allah kabul etsin inşallah

  • Müjde KARAKUŞ SEYHAN

   siz 41 gün boyunca okuyup iki rekat namaz kılarak dua edin daha sonra yukarıdaki gibide yapabilirsiniz ikisini aynı anda yapmayın ilkine olduğu gibi devam edin. sonra diğerini yaparsınız.

   Eğer normal okuyuşunuzda hata olabileceği korkusu yaşıyorsanız, size tavsiyem aşır videolarını çok çok dinleyin ok takipli kuran videolarına bakın ve hatalarınızı görerek düzeltmeye çalışın eğer vaktinzi varsa bir bilenin önüne oturup onunal talim yaparak hatalarınızı düzeltebilirsiniz.

   Allah’u Teala yar ve yardımcınız olsun, İnşaallah tez zamanda hamile kalırsınız.

   Buradan tüm Anne olmak isteyen kardeşlerime sesleniyorum. Belirtmek isterim ki Normal doktorada gidin, onların tavsiyelerine de uyun, Ancak sakın büyücülere, sahte dolandırıcı hocalara vs. gitmeyin hem paranıza Allah korusun hemde imanınıza zarar verir.

   Selam ve Dua ile.

 4. Mrb bende hamile kalmak istiyorum.Bir kere düşük yaptım sonrada hamile kalamadım.Hangisini denemeliyim.Birde kağıt suda erimez mi ? ne yapmamız lazım

  • Esra hanım,

   Kağıt suda eriyecek kadar bekletmeyeceksiniz. Safran ile yazarsanız yada misk ile çok çabuk suya karışacaktır kağıt erimeden.

   Allah’u tela tüm çocuk isteyenlere hayırlı, salih ve sağlıklı takva sahibi evlatlar nasip etsin. Amin

 5. hocam merhaba.ben Kur’an okumayı bilmiyorum.ancak Meryem suresini okumak istiyorum.sizce Türkçe meailini mi okuyayım,yoksa latince cevisini mi okuyayım.yada açıp 41 gün sadece dinleyim mi.neyi önerirsiniz.

  • Yukarıda bahsedilen tarifler kişinin kendisine okuması üzerine tarif edilir eğer sıkı çalışırsanız 21 gün içerisinde kur’an-ı okuyabilecek duruma gelirsiniz. siz devamlı dinleyerek okumanız da kolaylaştırırsınız ama dediğim gibi kendinizin okuması gerekiyor latin harfleri ile okumaya çalışsanızda harfler doğru telaffuz edilemeyeceği için hatalı olur. sitemizde kuran öğrenme setleri bulunuyor onlardan istifade edebilirsiniz.

 6. selamün aleyküm değerli kardeşim.sizden bir şey rica edeceğim.benim daha evvelki sorularımda isim ve soyisim yazıyor.ricam etsem soyadımı kaldırabilirmisiniz. googlede aratınca direk adımın çıkmasını eşim hoş karşılamadı.sorularda sadece zerrin yazsa yeterli hocam.teşekkür eder başarılarınızın Cenabı Haktan sürekli olmasını niyaz ederim.

 7. ayrıca ben meryem (fatma) ana otunun bir parçasını üzerimde taşıyorum medineden geldi bana çok var ihtiyacı olan varsa allah rızası için yardımcı olurum. daha önceleri geçen senelerde suyunu içmiştim tabi tam bilmiyordum nasıl kullanacağımı fakat artık araştırdıkça yeni bilgilere sahip oluyor insan hayırlısı artık .dediğim gibi lazım olanlar varsa mesaj attın yardımcı olurum

 8. merhabalar bennde hamilelek sorunu yaşıyanlardanım lütfen yardımcı olun arapçasını bilmiyorum fakat eşim kuran bitirmiş bir kişidir kendisi yazarsa olumu ayrıca ikimizde namaz kılan kişileriz bize uygulamasını ve detaylı yazarsanız çok sevinirim yer gök dualarla doludur inanç çok önemlidir varislerin en hayırlısı şüphesiz allahtır .saygılar

  • yasemin hanım, yukarıda anlatıldığı tarifle eşinizin yazdığı ayetleri zemzem suyunda yazı silininceye kadar bekletin sonra dua ederek için o sudan inşaallah şifa olur.

 9. selamün aleyküm yeniden.size bir sorumda şu olacak
  her namazdan sonra
  100 adet Rabbi heb lî mines sâlihîn(sâlihîne)
  100 adet “Yâ Vâris”
  cuma günleri 1000 adet “Yâ Evvel”
  707 adet “Yâ Vâris” okuyorum.bu okuduklarımın hikmeti nedir ve doğru yolda mıyım.
  ve (hayız) özel hallerde bu 1000 adet “Yâ Evvel” ve 707 adet “Yâ Vâris” tesbihatını okuyabilir miyim.
  evlat sahibi olabilmek için başka okunması gereken şeyler varmıdır paylaşırsanız memnun olurum.41 yaşındayım umudumu yitirmek istemiyorum yinede.Rabbim vermiyorsa daha iyisini verecektir diye umuyorum.herşeyin hayırlısı inşallah.Allah bu yolda kimseyi aratmasın

  • Çocuk sahibi olmak için bu tesbihatların okunduğuna dair bir çok şey internette var çoğu kaynak belirtilmemiş. Hangi kitaptan alındığı vs. bu konu hakkında bir bilgimiz malesef yok.

   Hayız iken Allah’u Tealanın Esması okunabilir. Sadece bu esmaların tam olarak hamile kalmak için okunup okunmadığını bilmiyoruz.

 10. Selamün Aleyküm değerli kardeşim. ben sitenizi yeni buldum. ben daha evvel bir kaynakta (yusuf tavaslı ) hamile kalmak için 41 meryem suresi okunmalı diye okumuştum.henüz 20 tane okudum ama özel hallarden ötürü bugün ara verdim.bunu benim yerime bir başkası mı okumalı yoksa ben abdestlendikten sonra mı devam etmeliyim.birde Kuran hocam bana secdelerin toplu yapılabileceğini söylemişti.ben henüz hiç tilavet secdesi yapmadım.bu konuda bilgi almak istiyorum sizden.
  ayrıca hem sizin tavsiye ettiğiniz 4. maddeyi uygulayıp hemde kendimin niyet edip okuduğum 41 meryem suresini uygulamam olur mu.şimdiden göstereceğiniz yol için teşekkür ederim.Allah hepinizden razı olsun inşaallah.

  • Zerrin hanım, Allah’u teala size hayırlı salih sağlıklı ve takvalı bir evlat nasi petsin, İnşaallah bu isteğinize tez zamanda kavuşursunuz. Sorularınıza gelince,

   41 meryem suresini özür sebebiyle ara verirsenzi abdestlendikten sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tilavet secdesi toplu olarak ta yapılabilir ancak edebe uygun olan davranış kuran okyyorken secde ayeti okunduğunda kalkıp usulünce secdeyi yapmak ve sonra okuyuşa devam etmektir. Bu şekidle yapmanızı tavsiye ederim ancak diğer şekilde de yapabilirsiniz. 41 meryem suresini okuyup bitirdikten sonra duanızı yapın ve 4. maddedeki usule uygun olarak bu seferde buna başlayın. diğer yorumunuzdaki Ya varis esması, Ya Evvel esması ve diğer dualar ile ilgili konuyu araştırdıktan sonra cevaplayacağız inşaallah.

   Farklı olarak tavsiye mahiyetinde sizin nezdinizde her kese cevap vermiş olayım, Dualarınınızı yapmadan önce bir fakiri doyurun yada ona sadaka verin ama sadece Allah rızası için yani dua edeceğim duam kabu lolsun diye değil Sadece allah rızası için yapın sonra adap ve edebine uygun namaz abdesti alıp iki rekat namaz kılın. namazdan sonra yeri geldi Secde de yeri geldi oturuşta kalbi kırık mahsun bir şekilde rabbinize yönelin ve isteyin. Kul tam muhtaç olduğu ve onu kurtaracak sadece Allahtır bilincine ulaştığında kulu ile rabbi arasında duanın ulaşması için bir perde kalmaz. Bu hali yakalamak için yediğinize giydiğinize kazandığınıza kadar her şeye dikkat etmeli ve helalinden yapmalısınız. Yoksa Rabbim duaları geri çevirmez. O dua eden kul murad eder, dua edip ondan istemeli ve ona sığınmalıyız.

   Allah’u teala dualarımızı dergahında kabul eylesin.
   Selam ve Dua ile
   (Not: Acele yazdığım için yazım hatalarım olabilir. Şimdiden özür dilerim.)

 11. hocam bu dugayı türkçe yazak olurmu arapça yazamıyoruz

  • betül hanım malesef bu “Sûre için yukarıda belirtilen ayetleri” Arapça harfler ile yazmanız gerekiyor. Birinden yardım alabilirsiniz.

 12. Bebek icin meryem suresi ndeki ayeti gelinimiz 41 gun normal suya oku du Ben arapca bilmedigim icin bende suyu hergun kibleye donup dilegimi soyleyerek ictim son gunde esimle beraber Allah rizasi icin namaz kildik ozel bir namazi oldugunu bilmiyorduk :( Bu ay Gebe kalmazsam tekrar okuyalimmi?

  • Elbette yapabilirsiniz. Unutmayın Allah’u Teala Duada ısrarcı olmamızı ister. Biz istemekte ısrarcı olursak tıpkı süt isteyen bebek gibi ağlarsak sonunda rabbim verecektir hayırlısını bize.

   Dualarımız sizlerle. Selam ve dua ile

  • Merhaba sadece yazmadan hergun meryem suresı okusak olurmu

   • Bu tür durumları kapı kilidini açan anahtarlara benzetilir. Yani anahtarın üzerindeki çentiklerden biri olmasa yada çentik fazla olsa o kapıyı açamaz. Bu sayılı yada yazmalı suda bekletmeli tariflerde anahtar gibidir. Kilidi o sayı kadar okursanız yada o süre kadar suda bekletirseniz açarsınız. Özetle yukarıda ne anlatılıyorsa ona göre yapmanız sizi hedefe çok daha kolay ulaştırır. Ancak şu demek değildir “okursak bir fayda olmaz” böyle bir durum yok okursanız da fayda görürsünüz nihayetinde okuduğunuz alalade bir şey değildir. Allah’u tealanın kelamıdır. Elbette faydası olacaktır.

    Not: Bu konuda bir çok mail aldığım için açıklama gereği duydum

    Selam ve Dua ile

 13. cebınızı bekliyorum

 14. bayanlar ben 3 defa tüp bebek denedi malesef hüsrana uğradım olmadı ama meryem süresini bende duydum salavat ı tefriciye yi denedim 4444 defa bide bunu deneyecem

 15. Hayırlı akşamlar,
  Ben zemzem suyuna kurşun kalemi ile ayetleri yazdım ama yazı silinmiyor,ne yapabilirim?

  • Kurşun kalem çözülmeyedebilir safran vb renk verici bitkilerle misk ile yazabilirsiniz, gıda boyaları ile de yazabilirsiniz amaç çözülüp suya karışmasıdır.

   Şunuda belirteyim temiz şeyler üzerine temiz şeyler ile yazınız.

 16. merabaa bn hamılee kalmakk ıstyorumm ama ne gelırsee allahtann gelırr bıı sıtedee dahaa meryem suresınıı boll boll ukuyunn yazıyoduu sımdıı normall kursunn kalemlee yazsakk bısee olurr mu ?

  • normal kurşun kalemi’de su ile içmiş olursunuz. Kurşun kalemin yapısını biliyorsunuz zararlı olabilir o yüzen safran vb renk verici ile yazabilirsiniz hem kolay suya karışır hemde zararlı değil. İnşaallah rabbim hayırlısı ile sizede evlat nasip eder. Dua Dua Dua :)

   Selam ve Dua ile

 17. bende bebek istiyorum fakat erken menapoz oldum
  çok dua araştırdım meryem suresini okudum faziletini
  ve hz zekeriya ve hanımı yaşlı oldukları halde
  anne baba oldular
  tek ümidim bu sizne dersiniz
  zemzem suyu nerden bulucam

  • Müjde KARAKUŞ SEYHAN

   Öncellikle Allah’u teala size şifa versin, Buda bir imtihandır sabredin Allah’a sığının dua edin, nihayetinden her şeye gücü yeten Adem (a.s.)’ı yoktan var eden O’dur. Dilerse sizede çocuk nasip eder, lakin çocuğunuz olmasa bile, her şer gördüğümüzde bizim için hayır var her hayır gördüğümüzde de şer var deyip yine ona sığınıp ona yönelmeliyiz. Bu suredeki faziletleri okuyup maddeleri yerine getirebilirsiniz. Zemzem suyunu nasıl bulacağım konusuna gelince Online Zemzem satan firmanın sitesi için burayı tıklayın.

   Allah’u Teala yar ve yardımcınız olsun, O ne güzel vekildir, ona sığının ondan isteyin, Onun evdiklerini vesile kılın isteyin. 80 yaşında anne olan Sahabe annelerimiz vardı, yani hani bir laf vardır ya çıkmamış candan ümit kesilmez. Siz isteyin o zengindir ve vermeyide sever.

 18. selamün aleyküm hamile kalmak için ayetleri yazdım zemzem suyuna attım içmeye hemen mi başlıcam yazılar silindiğindemi ve hergün içecekmiyim

  • İlknur hanım yazılar silindiğinde içeceksiniz, isterseniz hepsini bir seferde de içebilirsiniz isterseniz bir kaç kerede de içebilirsiniz. bir sakınca veya özel bir içme süresi yoktur.

 19. bu duayı kolay silinmesi için peceteye yazabilirmiyiz

 20. Merhaba belirttiğiniz gibi süreleri yazıp suda beklettim yazılar silindi bunu hangi günler ve nekadar kaç gün boyunca sabah yada akşam nasıl içmem gerekiyor. Bazıları cuma sabahı iç sonra Meryem süresini oku diyorlar, bazıları 1. Ve 3. Ve 5. Günlerde iç tekli günlerde diyor nasıl yapmalıyım sonra duası varmı okumam gereken yardımlarınız için çok teşekkür ederim Rabbim inşallah bize ve isteyen bütün herkese evlat nasip eder.

  • Elbette farklı kaynaklarda farklı günler tavsiye ediliyor. Cuma günü müslümanların bayramı, önemli hayırlı bir gündür o günde içebilirsiniz 1, 3, 5. günlerde tek sayılı günlerdir. Şunu demek istiyorum ki tamamiyle size kalmış isterseniz yazı hemen silindiği gibi de içebilirdiniz, isterseniz özel bir mübarek gün ve gecede içebilirsiniz. Dua kısmına gelince dua kulu ile Allah arasında özel bir iletişim aracıdır. Siz gönlünüzden geçenleri isteyin ihlaslı samimi bir şekilde isteyin. Kalbinizden isteyin Peygamberleri, Sahabe-i Kiramı, Salih kulları, Şehitleri ve en önemlisi Allah Resulü Hz. Muhammed (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)i vesile kılarak isteyin bi-iznillah rabbim duanıza cevap verecektir.

   Selam ve Dua ile

 21. Hamile kalmak için Meryem süresinin ayetlerini yazmadıkta bilgisayardan çıktı alsak uygun olur mu? Hani ilk defa Arapça yazıcam korkuyorum bir harf yada noktalama işareti unuturum diye sıkıntı olurmu

  • Bilgisayardan aldığınız çıktıyı değilde mesela bir başkasına yazdırabilirsiniz. Yada yazdıktan sonra tektek kontrol edin eksik noktalama işareti vs. varsa sonradan da düzeltebilirsiniz. zaten yazılırken önce normal harfler yazılır sonra noktalamalar konulur. (Esre, ötre, üstün, cezm, şedde vb.)

 22. Merhaba, ilginiz için şimdiden teşekkür ederiz.hamile kalmak için sûrelerin arapçasınımı yoksa latincesinimi yazıcaz kağıda zemzem suyunda bekletmek için ?

 23. Merhaba bu hamile kalmak için Meryem süresi ve Yasin süresinin ayetlerinin arapçasınımı yoksa latin harflimi yazıcaz zemzem suyunda bekletmek için ? Teşekkür ederim

 24. (Bir kadın hamile kalmak isterse, hayızdan yıkandığı zaman Meryem Suresi 19,21 ve 22. ayetleri ile Yasin Suresinin 82-83 ayeti kerimelerini yazar, zemzem suyunda yazılar çıkıncaya kadar bekletir ve o suyun şifa vereceğini Allah’ Teladan ümit ederek içerse, Allah’ın izni ile hamile kalır.)
  meryem suresinin 19,21 ve 22 ayetleri ve yasin suresinin 82,83 ayetlerini nasıl yazacağız acaba yani yazdığımız maddenin içildiği zaman bir zararı olur mu mürekkebli kalemle falan mı yazacaz bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

  • Bazı aktarlarda misk, safran vb. malzemeler falan satılır onlardan alıp kullanabilirsiniz. Ancak ücret olarak biraz yüksektirler. Düzeltme: Çok küçük bir miktarını sulandırarak kullanabilirsiniz toz halinde satılıyormuş.

   Ayrıca: Bunların yerine renk verici helal bir gıda boyası ile de yapabilirsiniz. Sadece yazının kaybolması yeterli bu yüzden suda kolay çözünecek ve içilmesi sakınca doğurmayacak HELAL olan şeyler kullanılabilir ancak TEMİZ olmalıdır çünkü ayet yazacaksınız.

   • Normal su olmazmi nerden bulalım zemzemi??

    • İlayda hanım artık bir çok dini yayın satan yerlerde ve hac malzemeleri satılan yerlerde ufak 250CC lik pet şişelerde zemzem satılıyor hatta internet te bile satılıyor.

     BKZ: 250ml Zemzem

     Ancak siz tabiki temiz bir suyada yapabilirsiniz, Zemzem olmasının fazileti ile alakalı bir durumu var. Ama Tercih sizin

 25. merhaba ben 41 gun meryem suresını okudum ve tılavet secdesı yaptım ama ben bunu fakırlıkten kurtulmak ıcın okumadım erkek cocuk ıcın okudum oyle bılgı aldım yanlış mı yaptım benı aydınlatırsanız sevınırım

  • Sayın Serpil Hanım,

   Hayır yanlış bir şey yapmadınız. Allah’u teala niyetinize uygun olarak hayırlı salih bir evlat nasip etsin size. Dua etmeyi bırakmayın İNŞAALLAH

 26. merhaba ben meryem suresini okumak istiyorum
  benim size sorum şudur;
  meryem suresini okuduktan sonra herkim duyar yada okursa secde namazı varmış bu konu hakkın da bilgi verebilirmisiniz.
  nasıl yapacağız..
  Teşekkür ederim.

  • Meryem Suresinde Sadece 58. ayet Secde ayetidir eğer bu ayeti okursanız aşağıdaki gibi secde yapmanız gerekiyor.

   Tilavet Secdesi Nasıl Yapılır?
   Başta tilavet secdesi yapacak kişinin abdestli, üstünün başının temiz ve avret yerlerininde örtülü olması şarttır.

   Tilavet secdesi yapmak niyetiyle abdestli olarak kıbleye dönülür ve eller kaldırılmaksızın “Allahüekber” diyerek secdeye varılır.

   Üç kere “Sübhâne rabbiye'l-a'lâ” denildikten sonra yine “Allahüekber” diyerek kalkılır.
   Secdeden kalktıktan sonra “Ğufrâneke Rabbenâ ve İleykel masîr” denir

   (Secde âyetinin mealini okuyan veya dinleyen kimse de secde yapmalıdır.)

 27. merhaba.bende meryem suresine basamak istiyorum ama meryem suresi 98 ayet var.ben hamile kalmak icin okumak istiyorum.simdi ben 98tane ayetin hepsini hergun mu okuyacam? lutfen bana aciklamali yardimci olun :(

  • Merhaba,

   Tüm sureyi okursanızda fayda görürsünüz ancak özellikle belirtilen 3. maddede ki 5. ayetten 15. ayete kadar olan ayetler temiz bir kağıda yazılıp yazılar silininceye kadar zemzem suyunda beklettikten sonra o sudan içmeniz gerekiyor zemzem suyunu bulamıyorsanız temiz yağmur suyu da olabilir. (ancak artık zemzem suyunu bulmak zor olmasa gerek)

   Ayrıca 4. maddede belirtilen 19,20,21 ve 22 ayetler ile Yasin Suresinin 82 ve 83. ayetleri daha önce dediğimiz gibi bir kağıda yazılıp zemzem suyunda yazılar silininceye kadar beklettikten sonra içmelisiniz.

   Unutmayın Takdir yoktan var eden Yüce Allah’ındır.

   Vesselam.

   • omer bey, sorumu cavabladiginiz icin cok sagolun. aff edersiniz ama ben azeriyim yazdiklarinizi tam anlamadim.3,4madde yazmissiniz o ne demek?

    • Meryem Suresinin 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15. ayetlerini bir kağıda yazıp zemzem suyunda bekletip içiniz.

     veya

     Meryem Suresinin 19,20,21,22 ile Yasin Suresinin 82,83. ayetlerini bir kağıda yazıp zemzem suyunda beklettikten sonra içiniz.

     Allah yar ve yardımcınız olsun.

 28. ben ve eşimde Meryem suresini 41 gün okuduk yalnız sonunda dualamak secde yapmak gerekiyor mu merak ediyorum.aşılama yaptırdık bu hafta okudugumuz sureler yüzüsuyu hürmetine evladımıza kavuşuruz.ve isteyen tüm kardeşlerimize nasip eder inş yüce Rabbim. dualarınızıda bekliyorum kardeşlerim

 29. sayfanızı çok beğeni ile takip ediyor ve şükranlarımı sunuyorum… hocam, ben 8 yıllık evliyim çocuğum olmuyor. başka birisinin rüyasıyla benim 41 kere meryem suresi okumam gerektiği iletildi ve ben 22 gündür ( günde bir kez) okuyorum… fakat suya değil.. 3 kez tüp bebek denedim fakat o şekil olmayacakmış benim bebeğim dualardaymış…. okumam gereken başka dualarda var mı…?? 4. madde çok dikkatimi çekti onuda aynı anda mı yapsam????

  • Bir Hadisi şerifte Rüyalar nübuvetten bir cüzdür diye buyuruyor Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)

   İnşaallah salih bir rüyadır tanıdığınızın gördüğü. o yüzden yapmanızda fayda vardır. Siz Zahiren ne gerekiyorsa yapın onlarla beraber duaya ve tevekküle de sarılın unutmayın Kul ancak ister ve tedbirini alır takdir Allah’ındır. O yüzden sonuç ne olursa olsun Allah’u Teala’nın ipine sarılın. Duadan vazgeçmeyin ve sabırlı olun.

 30. Meryem suresini nezaman okunur sabah oglen veya aksam okursam fark eder?

  • Fatma Hanım zaman farketmiyor en huşulu olduğunuzu düşündüğünüz bir vakit okuyabilirsiniz unutmayın dua en önemli silahtır bu sureleri vesile tutarak duaya sarılın.

 31. Ömer kardesim Allah sizden razi olsun…Sayfanizi büyük begeniyle takip ediyorum ve mümkün oldugu kadar faydalanmaya calisiyorum…Dua edin bizlerede insAllah…biiznillah dualar müsterektir…

  • Mehmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Yorumlar geldikçe bizde de azim oluyor, surelerin fazilet ve sırları dizimizi bu hafta bitirmeyi planlıyorum dualarınızı bekliyorum.

   Selam ve dua ile

 32. selamın aleyküm bende 2 senelik evliyim bebek istiyoruz fakat olmuyor meryem suresini bugn okumaya başladım rabbimin isteğiyle inş hayrlı bir evladımız olur.Benim sorum 41 günün sonundamı suya okuyp içeceğiz yoksa hergün okuduktan sonrada içsek olurmu ?

  • Serap Hanım,

   İnşaallah hayırlı bir evladınız olur. 41 kere okuma kısmı fakirlikten kurtulmak içindir. Siz çocuk sahibi olmak için 3,4 ve5. maddeleri uygulayacaksınız.

   41 kere fakirlik için okunacağı yazılan kısım içinde belirteyim suya okuyup içmek gerekmiyor. Ancak dediğim gibi o Fakirlik içindir Hamilelik için değil

 33. merhaba ben 1 yıldır evlıyım ve cocugumuz olsun cok ıstıyoruz bugun okumaya basladım meryem suresını ıns 41 gun okuyacagım ,lutfen benm ıcın dua edın hayırlı saqlıklı ve benım gıbı yuregı bebek ısteyenler ıcın okuyun…meryem suresıne cok ınanıyorum kurban oldugum allahım dualarımı kabul edıcek guvenıyorum…semsem suyuyla ıcmesemde 41 gun okusam olurmu lutfen cevp …hayırlı qeceler…

  • Songül hanım umarım muradınıza vasıl olursunuz, Allah’u Teala size hayırlı takvalı salih bir evlat nasip etsin diye duada edeceğiz inşaallah salih kuların duası sizinle olsun.

   Zemzem olmasa da olur ancak şu an artık bulmak çok kolay olduğundan ufak bir çaba ile bulmakta zorlanacağınızı düşünmüyorum bir çok dini yayın satan kitapçılarda artık küçük pet bardaklarda zemzem suyu satılıyor. sizde bu şekilde bulup istifade edebilirsiniz.

 34. bn 41 kere meryem suresini okudum ama sonunda nasıl dua etmem gerikiyor yardımcı olur musunuz

  • efendim içinizden nasıl geliyor ise öyle dua edin zira karşınızda sizi yaratan sizi sizden daha iyi bilen bir yaratıcı var. Siz siz olarak ondan isteyin oda vereceğini Ayetler ile bize bildirmiştir. İnşaallah gönlünüzü açarak ondan ne muradınız var ise isteyiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top

110 Sorgu Yapıldı.0,293 Saniyede Oluşturuldu.